Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de oldukça hız kazanan Fintech start-up’ları hayatımızı kolaylaştırmaya tam gaz devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu Canan Akmanoğlu Bayrak, kendi ihtiyacından doğarak geliştirdiği Manibux isimli uygulama ile harçlıklarda nakiti ortadan kaldırıyor.

Ailelerin çocuklarına kolay ve güvenli harçlık gönderebilecekleri ve kontrolünü sağlayabilecekleri, gençlerin harcama ve birikimlerini özgürce yapabilecekleri bir harçlık yönetim sistemi ve ön ödemeli kart hizmeti sunan Manibux, çocuklara kendi paralarının sorumluluklarını alabilmeleri konusunda da destek oluyor.

manibux

Çocuklarına nakit yolla para vermeyi istemeyen aileler Manibux ile hızlı ve güvenli bir şekilde harçlık gönderebiliyor ve çocuklarının harçlıklarıyla yaptığı harcamaları takip edebiliyor.

Bir diğer güzel yanı ise harçlıkları biten çocuklar evebeynlerine bildirim göndererek talepte bulunabiliyor. Bu çağrıyı alan evebeynler ise çok kolay bir şekilde parayı transfer edebiliyor. Üstelik bu transfer kredi kartından dahi yapılabiliyor.

Çocuğunuz gönderdiğiniz harçlıkları Manibux ön ödemeli kart ile bankalarla uğraşmadan Ininal ödeme sistemiyle anında harcayabiliyor.

Uygulama fikrinin kendi ihtiyacından dolayı ortaya çıktığını söyleyen Canan Akmanoğlu Bayrak, uygulamaya ilerleyen zamanlarda ailelerin çocuklarının alışveriş yapacağı mağazalar konusunda kısıtlama getirebilmesini sağlayan bazı ek özelliklerin de getirileceği ifade ediyor.

Sistemi kullanabilmak için Manibux mobil uygulamalarını indirerek kayıt olmanız ve çocuğunuzun ihtiyacı olan Manibux ön ödemeli kartı teslim alma yönteminizi seçmeniz yeterli.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap