Ülke enflasyonunun neredeyse yüzde 1000’e ulaşması beklenen Venezuela’da, Devlet Başkanı Nicolas Maduro, CNN’in haberleri çarpıtarak sunduğunu söyleyerek ülkeyi terk etmesini istedi.

Bir öğrencinin okulunun eskimiş olması ve çektikleri açlık problemlerini canlı yayında Maduro’ya bildirmesi üzerine Maduro yaptığı açıklamada, “CNN’nin bu yayını çarpıtmaya çalıştığını, bunu yapamayacağını” söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

CNN, Venezuelalıların meselelerine karşıma. CNN’in buradan uzaklaşmasını, Venezuela’nın dışına çıkmasını istiyorum. Burnunu Venezuela’nın işlerine sokma.

Öte yandan CNN, Venezuela hükümetinin terörle bağlantısı olan kişilere pasaport vermiş olabileceğini de iddia etmişti.

CNN ayrıca, bir dönem Irak’taki Venezuela Konsolosluğunda avukatlık yapmış olan Misael Lopez’in çalıştığı dönemde binlerce insanın vize ve pasaportlarının satıldığını gördüğü bir şahit olduğunu iddia etti. Hükümet kanadı ise bu iki iddiayı da kabul etmedi.

CNN Trump’tan da sabıkalı

Donald Trump, başkan seçildikten kısa bir süre sonra basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelmiş, burada birçok basın kuruluşunu topa tutmuştu. Bunlardan biri de CNN’di. New York Post‘un toplantıya katılan ancak ismini açıklamayan birine dayandırdığı haberine göre, Trump’un 30 – 40 kişinin olduğu ortamda CNN yöneticilerinden Jeff Zucker‘a dönerek CNN haber ağının yalancı olduğunu belirtti ve “Bundan utanmalısınız” dediği iddia edilmişti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap