58 yaşındaki ABD'li şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve iş kadını Madonna, dört evlatlık çocuğunun doğduğu ülke olan Malavi'ye olan vefa borcunu çocuk hastanesi açarak ödedi.

Aradan geçen yıllara rağmen formundan hiçbir şey kaybetmeyen ünlü pop ikonu, Malavi'ye açtığı hastaneye, oradan evlat edindiği kızının adını verdi.

Doğu Afrika ülkesi Malavi'den dört çocuk evlat edinen popun kraliçesi Madonna, Malavi'ye olan borcunu, ülkenin ihtiyacı olan bir yatırımla ödeme kararı aldı ve Afrika'daki bu türde ilk merkez olan hastanenin giderleri, şarkıcının 2006'da kurduğu Raising Malawi hayır kurumu tarafından finanse edildi.

Malavi halkını yapmış olduğu hareketle mutlu etmeyi başaran Madonna, 50 yatak kontenjanına sahip hastanenin açılışını ise 11 yaşındaki Malavili kızı Mercy James ile birlikte gerçekleştirdi. Açılış seramonisinin ardından oluşan duygusal atmosferde Madonna, mutluluğunu ise kızına sarılarak onunla paylaşmayı tercih etti. 

Oldukça kalabalık bir törenle gerçekleştirilen açılışta söz alan Devlet Başkanı Peter Mutharika ise: "Siz Malavi'den dört çocuk evlat edindiniz, şimdi biz de sizi, bu ulusun kızı olarak evlat ediniyoruz" ifadelerini kullanarak, Madonna'ya teşekkürlerini iletti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap