Son dönem farklı açılardan, rekorlarıyla çok kez konuştuğumuz bitcoin, bu sefer de bir siber hırsızlık vakasıyla karşı karşıya. Dünyanın en büyük kripto para madenciliği platformlarından Nicehash hacklendi.

Alınan bilgilere göre çalınan bitcoinin değeri 62 milyon doların üzerinde. Nicehash'taki madenciler dün sabah saatlerinden itibaren farklı mecralarda platforma giremediklerini ve/veya "cüzdanlarındaki" bitcoinin başka bir çüzdana aktarıldığını iddia etmişlerdi. Geçen sürenin ardından Nicehash, platformun hacklandığını doğruladı.

Nicehash ilk olarak Reddit ve Facebook'ta yayınladığı açıklamayla bir güvenlik ihlali yaşandığını ve olayın araştırıldığını duyurdu. Araştırma nedeniyle platformda 24 saat boyunca herhangi bir işlem yapılamayacak. ''Bu yaşananlar kesinlikle kaygı verici bir konudur ve konuyu düzeltmek için çok uğraşıyoruz" diyen Nicehash kendi araştırmasının yanı sıra olayın ilgili makamlara ve kolluk kuvvetlerine bildirildiğini ve yetkililerle iş birliği yapıldığını belirtti.

Nicehash net bir bilgi vermese de madencilerin iddialarına göre 4.736 bitcoin çalınmış. Son rekorlardan sonra bu da yaklaşık 62 milyon doların üzerinde bir rakam. Herkes geçecek sürenin ardından Nicehash'in yapacağı açıklamayı bekliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap