Lüks otomobil markası Lexus’un Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven, 15 Temmuz öncesi yaptığı Türkiye tatil planını yaşanan darbe girişimine rağmen bozmadı. 2 oğlu ve eşiyle 15 Temmuz’un hemen sonrası Kaş’ta tatil yapan Uyttenhoven, “Türkiye’nin büyük bir hayranıyız. En kısa zamanda normalleşme sürecine girmesini diliyorum” dedi.

Uyttenhover ve oğulları

Uyttenhoven ve oğulları

Japon otomotiv devi Toyota’nın bünyesinde yer alan lüks otomobil markası Lexus’un Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven tam bir Türkiye hayranı çıktı. 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından yaşanan talihsiz olayların ardından Lexus’un Türkiye’ye olan güveni aynı şekilde devam ederken, Alain Uyttenhoven da bu güvenin altını çizer şekilde yaz tatilini temmuz ayının ikinci yarısında ailesiyle birlikte Türkiye’de geçirdi. Türkiye’ye duydukları güven ve bakış açılarının değişmediğini ifade eden Alain Uyttenhoven, “15 Temmuz’un ardından eşim ve 2 çocuğumla (19 ve 21 yaşlarında) birlikte Kaş’ta tüplü dalış yaptığımız harika bir hafta geçirdik” dedi.

Tatil planını değiştirmedi

Türkiye’de tatil yapmaya 15 Temmuz öncesi karar veren Uyttenhoven, yaşananların ardından bu planı değiştirmeyi 1 dakika bile düşünmemiş. Darbe girişimi sonrası hükümet iş dünyası ile birlikte dünyaya çıkarma yapıp imajımızı yeniden artırmak için çalışmalar yaparken Uyttenhoven gibi önemli isimler bizim için bu dönemde adeta gönüllü elçiler oldular.

1 Ocak’ta tüm dünyada Mercedes markalı otomobillerin başına geçecek Mercedes-Benz Türkiye’nin ilk kadın CEO’su Alman Britta Seeger de, eşi ve 14 yaşındaki üçüz çocuklarıyla birlikte 3 hafta karavanla Türkiye tatili planı yapmıştı.

Kaynak: Hürriyet


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap