Nesnelerin interneti gelişmeye devam ettikçe, yenilikçi markalar kendilerini daha iyi ifade etme fırsatı elde ediyor ve gelişen teknolojilere uyum sağlıyor. L’Oreal’in sahibi olduğu Kérastase, “Hair Coach” adındaki yeni teknolojisiyle saç tarama alışkanlıklarınızı öğrenerek size en iyi deneyimi sunmayı hedefliyor.

L’Oreal’in yeni çalışması olan bu ürünün geliştirilmesi için Withings adındaki giyilebilir teknolojiler üreten markayla birlikte çalışılmış ve bu sayede saçınızı tararken kullandığınız teknolojik tarağın elde ettiği veriyi akıllı telefonunuzdaki uygulamaya göndermesi sağlanmış. Tarağın her bir ucunda küçük mikrofonlar bulunuyor ve bu sayede saçınızı tararken çıkan seslere göre saç türünüz tespit edilebiliyor. Bunun yanında sensörler sayesinde saçınıza en uygun tarama sıklığını da belirleyebiliyorsunuz.

Aşağıda tarakla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz;

Tarama ve stil aracı Wi-Fi ve Bluetooth teknolojileri kullanıyor ve elde ettiği bütün verileri akıllı telefonlara aktarıyor. Daha sonra uygulama ise L’Oreal’in geliştirdiği güzellik tavsiyelerini baz alarak size önerilerde bulunuyor. Örneğin, saçınızı sert taradığınızı denetlerse, size saçlarınızı daha yumuşak ve yavaşça taramanız gerektiğini söylüyor.

Ayrıca her kullanıcı saçlarının kalitesini belirten 0 ile 100 arasında bir skor elde ediyor. Buna ek olarak uygulama hava durumuna göre hangi saç bakım ürününü kullanabileceğinizi de size söyleyebiliyor.

Tarağın henüz kesin olmamakla birlikte bu sene içerisinde 200 dolara satılması bekleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap