Microsoft‘a satışından sonra çeşitli değişikliklere gitmeye başlayan online iş platformu LinkedIn bir yeni özelliğini daha tanıttı.

26 milyar dolarlık satıştan sonra hedeflerini daha da büyüten LinkedIn, çalışır halde olan kullanıcıları için yeni bir opsiyon daha sundu. Artık yeni iş arayanlar şimdiki patronlarının durumdan haberdar olmasından çekinmeden yeni başvurularda bulunabilecek.

2002 senesinde kurulan LinkedIn kullanıcılarının profesyonel hayatını istediği gibi şekillendirmesini sağlıyor. İş dünyasında bağlantılarınızı çoğaltma imkanı sağlayan site aynı zamanda yeni çalışma olanaklarını bulmaya da yardımcı oluyor.

Çalışırken yeni iş aramak bazen sıkıntılara yol açabiliyor. Patronun veya bir iş arkadaşının durumu öğrenmesiyle ofis ortamında tatsız anlar yaşanabiliyor. LinkedIn yeni özelliğiyle birlikte bu ihtimalin önüne geçmeyi amaçlıyor.

LinkedIn‘de yer alan Recruiter platformu işçi ve işverenleri bir araya getirmeye devam ediyor. Artık bu platform üzerinden yapılan başvurular “Uygun aday” özelliğiyle birlikte gizli kalacak. Uygulama sayesinde şu anki iş yeriniz platformda çalışan arıyorsa bile başvurunuzdan haberdar olmayacak. Bu sayede kullanıcılar yeni imkanları değerlendirirken varolan işi kaybetme gibi bir sorunla karşılaşamayacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap