Kurduğunuz girişimin veya bir internet oluşumunun satışını daha fazla arttırmak mı istiyorsunuz? Bunun için elbette sosyal medyayı kullanmak başarılı sonuçlar verecektir. Peki LinkedIn‘i hiç denediniz mi?

Daha çok yeni iş kaynakları bulmak amacıyla kullanılan bir platform olan LinkedIn, sadece çevrenizi genişletmeyi sağlamıyor aynı zamanda işinizin de daha çok insan tarafından tanınmasını da sağlıyor.

Günümüzde mobil teknolojilerin daha da fazla gelişmesi ile birlikte her saniye de farklı bir girişim ortaya çıkıyor. Bu girişimlerin büyümesi ise ancak etkili bir networking(sosyal çevre) ile mümkün oluyor. Bu noktada LinkedIn ise işi geliştirmek ve büyütmek için büyük bir hazine işlevini görüyor. Oluşturacağınız başarılı bir profilden sonra izleyeceğiniz bu 4 adımla hem işinizi büyütebilir hem de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

İşe dijital pazarlama planı yaparak başlayın

LinkedIn üzerinden işinizi tanıtmaya karar verdiyseniz, öncelikle ürününüzün nasıl pazarlanacağını iyi düşünmelisiniz. Örneğin işinizle ilgilenebilecek kişilerle InMail üzerinden iletişim kurmaya çalışarak işinizi tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Network’ünle ilişki kur

Eğer LinkedIn‘de bağlantılarınızı arttırmayı başarabildiyseniz çeşitli paylaşımlarla ya da yine InMail kullanarak işinizden söz ettirebilirsiniz.

Gruplara katıl

LinkedIn‘de işinizle alakalı gruplara katılarak ve bu gruplarda paylaşımlar yaparak işinizin daha da büyümesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca gruptaki üyelerle işinizle alakalı sorunları ve çözüm önerilerini konuşabilirsiniz. Gruplar sektörünüzle alakalı yeni haberlere ulaşmanızı da sağlar.

İçerik oluşturun

LinkedIn üzerinden işinizle ya da ürününüzle alakalı bloglar yazabilir, bu içerikler üzerinden gelecek yorumlarda ürününüzle alakalı geri dönüşler alabilirsiniz. Bu öneriler, işinizin gelişmesini de sağlayacaktır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap