Life is Strange ilk oyununu Ocak 2015 tarihinde, macera oyunlarının sadece kan ve şiddet içerikli olmak zorunda olmadığını gösteren başarılı seriyi çıkartmıştı.

İlk oyunda en beğenilen özellikler: Başarılı müzik seçimleri, hikayeye gerçekten etki edebilme kararlarını iki farklı seçenek ile vermek ve başarılı ışıklandırma efektleriydi. Üzerinde çalışılmış detaylar oyunu tercih edilebilir kılarken, aynı zamanda en olumsuz özellik olarak da 2 buçuk saat gibi kısa bir sürede oyunun bitirilebilmesi.

Life is Strange'nin hikayesinden kısaca bahsedecek olursak, üniversiteye yeni başlayan Max, fotoğrafçılığa ilgisi olan, içine kapanık, insanlarla ilişki kurmakta zorlanan bir genç kız. Yönlendirdiğimiz kişi Max ve iki seçenekli durumlarda Max’ın tercihlerini gerçekleştiriyoruz.

Sevilen oyunun devam edip etmeyeceği bilinmiyordu; ancak Microsoft'un E3 2017 sunumunda yeni bir Life is Strange oyunu tanıtıldı. Deck Nine Games tarafından geliştirilen Life is Strange: Before the Storm'un yayıncısı ise Square Enix. Oyun toplamda üç bölümden oluşuyor olacak ilk bölüm 31 Ağustos’ta PC, PS4 ve Xbox One platformlarında yayınlanacak.  Life is Strange: Before the Storm, ilk oyununda geçen olayların öncesini konu alıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap