Samsung’un Note 7’de kullanıcılarına sunmayı planladığı iris tarayıcı özelliğini, yaşadığı küresel pil problemi yüzünden pazardan geri çekmek zorunda kaldı. Bu gelişmelerin ardından Samsung’un piyasadan çekilmesi LG’ye G6’da yer vermeyi planladığı iris tarayıcısını, kendi ödeme sistemini geliştirmek ve sanal ödemelerde kullanılmak üzere kullanıcılara geliştirerek sunma imkanı doğurdu.

G5 modeliyle istenilen başarıyı yakalayamayan LG, bu kez kullanıcılarının yüzünü güldüreceğe benziyor.  2017’de piyasaya sürülmesi beklenen G6’nın bu özellikler sayesinde hedeflenen satış rakamlarının tutturması hedefleniyor. G5 serisinde 67 milyon dolar zarar eden LG, bu kez oldukça emin adımlarla ilerliyor.

LG G6’da yer verilecek olan MST (Manyetik Güvenli İletim) çözümü Samsung Pay’e benziyor ve akıllı telefonun manyetik kart okuyuculara dokunarak kolayca ödeme yapabilmesini sağlıyor. MST, White Card’ın aksine piyasada bulunan kart okuyucularının %90’ınından fazlası bu teknolojiyle tamamen uyumlu çalışabiliyor.

  LG G6’nın detaylarını 2017 yılının başlarında görmemiz olası ihtimaller arasında.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap