LG, bu yılın başlarında CES’de ilk kez önizlenen, UP970 Ultra HD Blu-ray Disk Oynatıcısını piyasaya sürdü. Oynatıcı, Dolby Vision ve HDR10’u kayıttan yürütmeyi destekliyor. Ancak, oynatıcıyı kullanabilmeniz için televizyonunuzun da Dolby Vision HDR’yi desteklemesi gerekiyor.

Dolby Vision, parlaklık, kontrast ve renk açısından standardın çok daha üstünde olduğunu ve Playstation 4 ve Xbox One S içinde daha iyi deneyim sunduğunu iddia ediyor. Netflix ve Youtube da Dolby Vision’u desteklemeye başlayabilir, ancak bir yazılım güncellemesi yapılması gerekiyor. Alınan haberlere göre de, yılın ilerleyen aylarında Youtube ve Netflix’de Dolby Vision’u desteklemeye başlayacak.

Şu anda, Despicable Me, Despicable Me 2, The Fate of the Furious ve Power Rangers gibi Dolby Vision’u destekleyen bir avuç parça var. Bunun için çalışmalar yürüten Dolby, Temmuz ayında Blu-ray için Dolby Vision’u kullananların daha da yayılması için Paramount Home Media ile ortak olacağını duyurdu.

LG UP970, 299 dolardan ABD’de satışa sunuldu. Ancak hızlıysanız, şu an 239.99 dolarlık bir promosyon fiyatıyla internet üzerinden satın alabilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap