ABD’li yıldız Leonardo DiCaprio ünü sınırları aşmış başarılı bir aktör. DiCaprio‘ya dünyadaki şöhreti artık yetmiyor olacak ki Mars‘a gitmek için ismini yazdırdığı iddia edildi.

Haber, DiCaprio‘nun katıldığı bir iklim değişikliği panelinde ABD Başkanı Barack Obama‘yla sohbet ederken Mars‘a gitme planından bahsetmesiyle ortaya çıktı.

Beyaz Saray’daki iklim değişikliği etkinliğinde DiCaprio‘nun konuyla ilgili çektiği yeni belgeselinin ilk gösterimi yapıldı.

Sonrasında ayaküstü sohbet eden Dicaprio ve Obama‘nın yanında bulunan iklimbilimci Dr. Katharine Hayoe‘nin yaptığı bir şakayla gerçeğin ortaya çıktığı iddia edildi.

Adını 2025’te Mars’a gidecekler listesine yazdırdı

Hayoe, “Gerçek şu ki, eğer bu gezegende yaşayan insanlarsak -ki sanıyorum hepimiz öyleyiz. Tabii eğer Mars’a gitmek için isminizi yazdırmadıysanız… Bunu yapan biri var mı bilmek istemiyorum, varsa çıldırmış olmalı” dedikten sonra DiCaprio‘nun “Ben yaptım” dediği öğrenildi.

ABD basınında yer alan haberlere göre, ünlü aktör, Tesla Motor ve SpaceX‘in CEO’su Elon Musk‘ın 2025 yılında Mars’a insan götürme projesine ismini yazdırdı.

Uzmanlar tarafından Musk‘ın projesinin büyük hayati tehlike taşıdığı ifade ediliyor.

Kaynak: Business Insider


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap