İngiliz Milletler Topluluğu üyesi elli üç ülkeden on altısının kraliçesi olan Elizabeth’in 64 yıldır Noel törenlerinde aynı metni kullandığı iddia ediliyor.

İngiltere’de 1952 yılından beri hüküm süren Kraliçe Elizabeth‘in Noel konuşmalarında, yıllar içinde konuşmalarına yalnızca 4 bin farklı kelimenin eklendiği belirlendi.

İngiltere‘nin köklü eğitim kurumlarından University College London tarafından yapılan araştırmada, Kraliçe’nin hüküm sürdüğü 64 yıl boyunca Noel metnine sadık kaldığı, yalnızca 3 bin 991 yeni kelime kullandığı belirlendi. Kraliçenin Noel konuşmasında 42 bin kelimenin bulunduğu, bunlarda yalnızca 3 bin 991’inin yeni sayılabileceği ortaya çıktı.

Analistler, Kraliçe’nin metnini Kanye West, Snoop Dogg ve Jay Z gibi rapçilerin şarkılarında kullandığı klişe kelimelere benzetti. Yapılan araştırmalarda, Kraliçe’nin en çok “aile”, “topluluk”, “çocuklar” ve “halk” kelimelerini kullandığı ortaya çıkarıldı. “Zayıf ve masum”, “trajik hikaye” gibi kalıplar da Kraliçe’nin metninde en çok kullanılanlar arasında yer aldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap