Amerikan başkanı Donald Trump’ın yaptığı ziyaret sonrasında, Suudi Kralı Salman’dan tam olarak 1.2 milyar dolarlık hediyeler aldığı ortaya çıktı.

Suudi Kral Salman’ın verdiği hediyeler arasında değerli bir elmas, saf altından üretilmiş üzerinde değerli taş ve Kral Salman’ın resmi bulunan bileklik ve 25 kilogram ağırlığında değerli taşlar ve elmasla süslü kılıcın bulunduğu belirtiliyor.

Kılıcın sadece kendi değerinin 200 milyon dolar olduğu açıklandı. Bununla birlikte altın ve elmastan yapılan kol saatleri de Trump ve ailesine takdim edildi. Kol saatlerinin de 200 milyon doları bulduğu ifade ediliyor.

Bunun yanı sıra, Özgürlük Heykeli’nin altından bir figürü, altın, elmas ve değerli taş gibi hediyelerin ise Beyaz Saray’a yollanacağı belirtiliyor. Donald Trump’ın ziyaretinden sonra Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki en büyük caddelerinden birinin adı da Trump olarak değiştirildi.

Dünyanın en uzun şahsi yatı olarak kullanılması amaçlanan 125 metrelik 80 odalı yatın Amerikan donanmasına teslim edildiği de ifade edildi.

Daha önce hiçbir Amerikan başkanı Suudi Arabistan’dan böyle hediyeler almamıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap