ABD'li seri katil ve "Manson Ailesi" tarikatının lideri Charles Manson 83 yaşında hapishanede öldü.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre ölüm nedeni "doğal sebepler". Zaten bir süredir medyada da Manson'un hasta olduğuna dair söylentiler dolanıyordu.

Manson bir dönem ABD ve dünya gündemine damgasını vurmuş bir kişiydi. Müritleri kendisinin yüce bir insan olduğunu düşünse de aslında bir sosyopat, seri katildi. Kimileri onun için "kötülüğün metaforu" benzetmesinde bile bulunmuştu. 1960'lı yılların sonunda, çoğu genç kadın takipçilerinden oluşan "Manson Ailesi" adlı tarikatına, en az 9 kişinin öldürülmesi emrini verdiği için önce idam cezası almış, daha sonra 1972 yılında Kaliforniya'da idam cezasının kaldırılması nedeniyle ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

Yetkililerin aktardığına göre Manson'un takipçileri, Ağustos 1969'da "ırklar arası savaş başlatmak için" iki gecede 7 kişiyi vurarak ve bıçaklayarak öldürmüştü. Ünlü yönetmen Roman Polanski'nin eşi Sharon Tate de 9 Ağustos 1969'da Los Angeles'de Manson'un "takipçileri" tarafından 16 bıçak darbesi ile öldürüldüğünde 8 buçuk aylık hamileydi.

Charles Manson, tarikatı ile ilgili olarak, "bu çocuklar size bıçaklarıyla geliyor. Onlar aslında sizin çocuklarınız. Onlara bunu yapmayı ben öğretmedim. Sadece ayağa kalkmalarına yardım etmeyi denedim" ifadelerini kullanmıştı. Kendisi hapse girdikten sonra da birçok "Manson özentisi" özellikle Amerika'da korku salmıştı. Manson, bazı "aynı psikolojideki" kişiler için bir idol ama çoğu insana göre de şeytanın ta kendisiydi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap