İş arayanların mutlaka göz atması gereken yeni yapılan bir araştırmaya göre, gelecek yıllarda köpek gezdirenler, öğretmenlere göre daha fazla kazanç sağlayabilecek.

New York merkezli Conference Board adlı şirketin raporunda belirtildiği üzere, değişen tüketici istekleri arasındaki en çarpıcı başlıklardan biri bu mesaj olarak dikkat çekiyordu. Gelecek 10 sene içerisindeki değişimlere odaklanan rapor, ekonominin itici güçlerini de mercek altına yatırıyor.

60 kuşağı jenerasyonun gün geçtikçe yaşlanmasıyla birlikte giderek düşen doğum oranları da dünyanın en büyük sorunlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Yapılan rapordaki en çarpıcı şey ise, evcil hayvanlara yapılan harcamaların giderek artmasının yeni yetişen neslin en dikkat ettiği özellik olması. Genç nesil evcil hayvanlar için harcadıkları paralara aldırış etmiyor ve bu konuda büyük bir para harcıyor. Hayvan kuaförleri, veterinerler ve köpek gezdiriciliği gibi meslekler de bu şekilde daha da değerlenmiş oluyor.

2015’ten 2025’e kadar artış gösterecek tüketici isteklerinin başında sağlık gelirken, en az ilgi eğitime gösteriliyor

Eğitime harcanan paranın yetişmemesinden dolayı, öğrenci nüfusunun -5 ila 24 yaş arası- giderek azalmasına yol açıyor. Rapora göre, dünyada eğitime gösterilen özen her geçen gün düşüyor ve bu sebeple öğretmenliğin ekonomik değerinin de düştüğüne inanılıyor.

Kitap, gazete vb. gibi yazılı organlara yapılan harcamaların ise, emekli nüfusundaki artış göz önünde bulundurulunca artacağı düşünülüyor. Bu nüfusun her sene 1.2 milyon kadar artmasıyla, kendilerine daha fazla zaman ayıracakları tahmin ediliyor.

Ortak yazarlardan Brian Anderson ise bu durumu ortalama tüketici zihniyetinin yeniden dağılımı olarak yorumluyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap