Koç Grubu, Pakistan’a geçtiğimiz ay ülkenin lider beyaz eşya ve ev aletleri üreticisi Dawlance’ı 258 milyon dolara satın alarak girdi. 200 milyonluk pazara, lider şirketi alarak giren Koç, yeni yatırımlar için de kolları sıvamışa benziyor.

Devlet Başkanı Mamnoon Hussain’i ziyaret eden beş kişilik Koç Heyeti’ne Türkiye’nin Pakistan Büyükelçisi Sadık Babür Girgin de eşlik etti.

Koç Grubu Pakistan 2

Devlet Başkanı Mamnoon Hussain’i ziyaret

Koç Grubu CEO’su Levent Çakıroğlu’nun da katıldığı ziyaretlerde grubun diğer faaliyet gösterdiği alanlarda da yatırım yapması gündeme geldi. Hussain, hukuk ve istikrarın hızla geliştiğini belirtti ve yabancı yatırımcıların bundan maksimum avantaj sağlayabileceğini vurguladı.

Yeni alanlara gelin

Enerji ve altyapı alanına vurgu yapan Hussain, aynı zamanda yatırımcılara her türlü tesisi de sağlayabileceklerini vurguladı. Pakistan Yatırım Ajansı Başkanı Miftah İsmail ise Koç Grubu’nun ülkede otomobil, gıda, enerji ve LNG gibi alanlarında yatırım yapabileceğini belirtti. Ayrıca ülkede Serbest Ticaret Bölgeleri yaptıklarını da vurguladı.

Koç Grubu Pakistan

Başbakan Navaz Şerif’i ziyaret

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu’nun da bulunduğu ziyaretlerden biri de Başbakan Navaz Şerif’e yapıldı. Şerif, Türk şirketlerinin Pakistan’da enerji, altyapı, inşaat ve hizmet sektörlerine yatırım yapma konusunda istekli olmalarının kendilerini heyecanlandırdığını belirtti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap