Geçtiğimiz günlerde Sabancı ailesinin, yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Sabancı Holding hisse satışında bulunmasının ardından, Koç ailesinin de 107 milyon hisse satışı için düğmeye bastı.

Koç ailesinin, Koç Holding’te hızlandırılmış ön talep yoluyla 107 milyon hisse satışı için işlem başlattığı duyuruldu.

Bazı Koç ailesi üyelerinin Koç Holding AŞ‘deki 107 milyon adetlik hissesinin yurt dışında yerleşik kurumsal yatırımcılara tahsisli olarak satışı için Citigroup Global Markets Limited ile sözleşme imzalandı. Satış işleminin 15,87 TL- 16,38 TL aralığında gerçekleşmesi bekleniyor.

Koç Holding‘in tamamının yüzde 68,51’ine sahip olan ailenin bu satışını gerçekleştirecek olan üyeleri arasında Mustafa Koç, Suna Kıraç, Ömer Koç, Ali Koç ve Caroline Koç bulunuyor.

Satıştaki hisseler, ailenin toplam hisselerinin yüzde 6,16’sına denk geliyor. Koç Holding‘in ise yüzde 4,22’si.

Sabancı ailesi de hisse sattı

Sabancı ailesi, yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Sabancı Holding hisse satışında bulundu. Ünlü&Co.‘nun açıklamasına göre, Sabancı ailesinin bazı üyeleri, hisseleri Çarşamba günkü kapanış fiyatı olan 11.1 TL’ye yaklaşık yüzde 4 indirim uygulayarak sattı.

Ünlü&Co.‘dan gelen açıklamaya göre, Sabancı hisseleri, 21 uluslararası kurumsal yatırımcıya satıldı. Sabancı hisseleri, 21 uluslararası kurumsal yatırımcıya satıldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap