Türkiye genelindeki üniversite öğrencilerinin katılacağı girişimcilik ve inovasyon zirvesi olan “Zero to One”, Koç Üniversitesi Girişimcilik Kulübü tarafından 18 Mart 2017’de gerçekleşecek.

Boğaziçi, ODTÜ ve Sabancı Üniversitesi gibi Türkiye’de yenilikçi anlayışı destekleyen kurumlardan öğrencilerin de katılacağı “Zero to One”, Türkiye’de girişimciliğe ilgi duyan öğrenciler için önemli bir kaynak olacak. Etkinlikte, Erhan Erkut, Erol Bilecik, Hande Çilingir ve Hakan Baş gibi isimler de konuşmacı olarak sahne alacak.

Girişimcilik ve inovasyonu Türkiye’de yaygınlaştırmak isteyen Koç Üniversitesi, Girişimcilik Kulübünün düzenlediği “Zero to One” ile üniversiteyi Türkiye’deki en önemli girişimcilik merkezlerinden birine çevirme yolunda önemli bir adım atıyor.

Etkinlikte neler yapılacak?

Zero to One” etkinliği kapsamında konuşmacıların vereceği ders niteliğindeki konferansların yanı sıra, yapılacak workshoplarla birlikte 2008 yılında Steve Blank’ın yarattığı Business Model Canvas ile katılımcılara şirket kurma yolunda atacakları ilk adımlar aktarılacak. Bu sayede teorik bilgisi olmayan katılımcılarda bir bakış açısı yaratmak ve tüm katılımcıların pratiğini test edebilmeleri amaçlanıyor. Bununla birlikte, Vaka Analizi Yarışması ile katılımcıların girişimci düşünme reflekslerinin de geliştirilmesini amaçlayan “Zero to One” ın, gelecek senelerde Türkiye çapında girişimciliği tanıtacak bir etkinlik olması hedefleniyor.

Ne zaman gerçekleşecek?

 Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde yer alan Sevgi Gönül Kültür Merkezi, 360 kişilik koltuk kapasitesiyle, etkinlik katılımcılarını ağırlamak için hazırlanıyor. 18 Mart günü gerçekleşecek etkinliğin programı ise aşağıdaki gibi olacak;

Sabah programında katılımcılar Öncü Girişimcilerin ilham verici konuşmalarını dinledikten sonra öğle yemeğinden sonra yapılacak olan case-study ve workshoplar ile girişimcilik alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirecek. Ayrıca melek yatırımcılık paneli ile girişimlerinin nasıl yatırım alabileceği konusunda fikir sahibi olacaklar. Gün sonunda ise katılımcılar start-up sahibi genç girişimcilerle beraber kokteyl alanında network ortamı kurabilecek. “Zero to One” Facebook sayfası için https://www.facebook.com/events/684742995066384??ti=ia. “Zero to One” 2017 Erken Kayıt İçin 3 Mart 2017‘ye kadar olan son başvuruları içinse başvuru formu olarak https://goo.gl/forms/bWnpFkZyvg9nH8pb2.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap