Her yıl Amerika’nın Nevada eyaletindeki Black Rock Çölü‘nde düzenlenen Burning Man Festival’i, bu yıl yaklaşık 70 bin katılımcıyı ağırlıyor.  İlki 1986‘da düzenlenen ve zamanla dünyanın en büyük etkinliklerinden birine dönüşen festival, havadan görüntülendi.

Her sene ağustos ayının son pazartesi günü başlayan ve eylülün ilk pazartesi günü biten Burning Man‘i diğer festivallerden ayıran özelliği, çöl üzerine kurulan etkinlik alanının katılımcılar tarafından hazırlanması. Festivali için uçsuz bucaksız çölde bir araya gelen on binlerce kişi, kısa bir sürede Burning Man alanını oluşturuyor ve festival bitiminde alanı toplayıp gidiyorlar.

Bu yıl 28 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasına denk gelen festivali, katılımcılardan bir kısmı insansız hava aracı olarak bilinen drone ve alana geldikleri helikopterle havadan görüntüledi. Havadan çekilen fotoğraflar, festival katılımcılarının ne kadar kusursuz bir etkinlik alanı oluşturduklarını daha iyi gösteriyor.

Dünyanın 6 kıtasından gelen yaklaşık 70 bin katılımcının kendi imkanlarıyla geçici bir yerleşim merkezi kurduğu festivalin tek şartı kostümlü olması. Müzik ve eğlencenin kesintisiz sürdüğü Burning Man‘de kostüm dışında her konuda özgürsünüz.

Havadan çekilen fotoğraflarda, festival alanının muhteşem bir düzene sahip yarım daire şeklinde oluşturulduğunu görüyoruz.

Фестиваль #BurningMan, штат Невада, США, 1 сентября 2016

A post shared by Голос Америки (@golos_ameriki) on

Milyonlarca kişi festival alanına arabayla gelse de macera yaşamak isteyenler farklı yollara başvuruyor. Alana paraşütle atlayan bu genç gibi…

https://www.instagram.com/p/BJ2CgtOAX6v/

Gönüllüler tarafından helikopter ve uçağıyla gelenler için yapılan Black Rock City Municipal Havaalanı..

Festival alanını gökyüzünden görüntüleyen Uluslararası Uzay İstasyonu, gecenin karanlığında parlayan Burning Man‘i bu şekilde görüntüledi.

Kaynak: Business Insider


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap