Havaların soğuması ve kış mevsiminin etkisini hissettirmesi ile birlikte eldiven kullanım oranında da bir artış yaşandı. Vücudumuzu soğuktan korumak için kullandığımız eldivenler ve bereler de teknolojinin gelişimine ayak uydurdu.

Böylece akıllı telefonların kullanımını kolaylaştıran kapasitif dokunuş (capacitive touch friendly) özellikli yeni eldivenlerin yanı sıra akıllı berelerin tasarlanmasına da davetiye çıkardı.

Kapasitif Dokunuşlu Eldiven ve Touch ID Hilesi

Kış aylarının etkisini hissettirmeye devam etmesi eldiven satışlarında da istemsiz bir artışın yaşanmasına neden oldu. Parmak izi okuyucular ve Apple’nin Touch ID sistemi söz konusu olduğunda ise, durum biraz daha farklı bir boyut kazanıyor.

Telefonunun kilidini açmak için parmak izi okuyucuyu kullanamayanlar, böyle bir durumda şifre kullanmak zorunda kalıyor. Parmak izi okuyucuyu daha güvenli buluyor ve bu durumdan vazgeçemiyorsanız bu sorunu ufak bir hile ile çözebilirsiniz.

Eldivenlerin parmak uçlarındaki kapasitif kısımların da, kendi girinti ve çıkıntıları bulunuyor ve böylelikle  Touch ID sisteminizi bu girinti ve çıkıntılar sayesinde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça basit:

iPhone veya Android telefonlarınızın “ayarlar” bölümünü açıp, Touch ID & Şifre bölümünü bulduktan sonra “Parmak İzi Ekle” tuşuna basmanızın hemen ardından gelen ekrandaki yazıları takip ederek, eldivenli olan parmağınızı tuşun üzerinde gezdirmeniz yeterli olacaktır.

Akıllı Bere

Bluetooth aracılığıyla telefonunuzla entegre bir şekilde çalışan bu bere, soğuk havalarda berenizi çıkarmadan telefon görüşmesi yapmanızı ve şarkı dinlemenizi mümkün hale getiriyor.

Kullanıcılara fazla bir özellik sunmayan akıllı bere, sıradan bir bluetooth kulaklığın yapabildiklerini daha işlevsel bir şekilde kullanıcılara sunuyor. Bir sonraki şarkıya geçmenizi, sesi açıp kapamanızı sağlayan bu bere, üzerinde barındırdığı mikrofon sayesinde telefon görüşmelerinizi sorunsuz bir şekilde halletmenize yardımcı oluyor.

Eldiven ve bere üzerindeki bu ufak çaplı dokunuşların ardından, atkıyla alakalı bir çalışma gerçekleştirilir mi bilinmez; ancak bu projelerin arasındaki tek eksiğin o olduğu ortada.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap