Yazın yaklaşmasını fırsat bilen Tayvanlı bir grup öğrenci, sıcaklardan bunalan insanlar için farklı tarzda dondurmalar üretti. Sanat projesi kapsamında üretilen dondurmalar, su kirliliğine dikkat çekmek için şehrin farklı noktalarından toplanan atık sulardan yapılmış.

National Taiwan University’nin sanat fakültesinde öğrenim gören üç öğrenci Hung I-chein, Guo Yi-hui ve Cheng Yu-ti, Tayvan’da farklı bölgelerden topladıkları atık su örneklerini bir araya getirerek dondurma haline getirdi ve “Kirli Su Dondurmaları” adı verilen bir projede topladı.

 

Hung ve arkadaşları su örneklerini elde edebilmek için Tayvan’da 100 farklı bölgeden atık su topladı. Sonrasında ise toplanan kirli su örneklerini dondurarak içerisinde böcek, toprak, atık ve çöp bulunan birer dondurmaya dönüştürmeye başardı. Dondurmaları koruyabilmek içinse etraflarını polyester reçineyle kapladı.

Hung yaptığı açıklamada, projelerinin su kirliliğine dikkat çekme noktasında katkı yapacaklarını umduklarını belirtti. Su kirliliğini göstermek için dondurma kullanmalarını ise şeffaf ve aynı zamanda göze hoş geldiği için seçildiği belirtiliyor.

Toplamda 100 dondurma üreten grup, Taipei’deki bir sanat galerisinde gösterime sunuldu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap