Almanya merkezli bir ekip tarafından prototip versiyonuyla tanıtımı gerçekleştirilen Sion, şehir içi kullanım için fazlasıyla ideal.

Yoluna, Berlin merkezli bir girişim olarak geçtiğimiz yıl çıkan Sono Motors, ortaya koyduğu elektrikli otomobil projesiyle kısa sürede 195.000 avroluk yatırım desteği alarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Elektrikli otomobil popülaritesinin artması sonucu hayatımıza girmeye aday son üreticilerden olan bu küçük marka, bugün kağıt üzerindeki projesinin hayata geçmiş ilk prototipini tüm dünyanın beğenisine sundu. Ortak bir hayali düşleyen başarılı bir ekibin emekleri sonucu ortaya çıkan ilk ürün olan Sion, üzerinde barındırdığı güneş enerji panelleri sayesinde dikkat çekmeyi başarıyor. Genel yapı olarak MPV’yi andırır bir formu bulunan araç, şehir içi kullanımlarda günlük ihtiyacı karşılayacak seviyede.

Üzerine entegre edilmiş 330 adet güneş paneliyle gelen araç günlük kullanımda kabul edilebilir seviyede ek bir menzil elde ediyor. Buradan kendisine 30 kilometre menzil çıkartabilen Sion’da, 80 ve 193 kilometre menzilli iki farklı batarya paketli versiyon sunuluyor. 

107 beygirlik bir güçle yollara çıkacak olan aracın erişebildiği maksimum sürat değeriyse saate 140 kilometre olarak paylaşılıyor. Yapısıyla ilgili şimdilik pek fazla görselin paylaşılmadığı kokpitin merkezinde, büyüklüğü 10 inç olan bir multimedya ekran konumlanırken, yer alacak hava filtreleme sistemi araç içerisinde yüzde 20’ye kadar nem oranını izole edebiliyor. Siparişler kabulleri başlanan ve başlangıç fiyatı 16.000 avro olarak açıklanan Sion’un 2019‘da üretimine başlanılması planlanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap