Katolik kilisesinin günah çıkarma ritüelini kolaylaştıran arkadaşlık uygulamalarından ilham alan uygulama ‘Sindrİskoç başrahip tarafından Vatikan’da tanıtıldı.

Katolik uygulama, medya ve yorumcuları tarafından popüler arkadaşlık uygulaması ‘Tinder’a bir atıfta bulunarak ‘Sindr’ olarak isimlendirilmesi önerilmiş. 2017 yılının başlarında kullanıma sunulacak uygulamanın duyurusu Vatikan radyosu tarafından yapıldı.

bas-rahip

Edinburgh’lu başrahip Leo Cushley yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Gelecek yıl ile ilgili yaratıcı bir şeyler yapmak istiyorduk. Bu yüzden uygulamanın yayınlaması konusunda hızlı ve titiz bir çalışma yürüttük. Hem pratik hem de kutsal bir uygulama ürettiğimizi düşünüyorum. Bu yüzden uygulamayı herkesin kullanacağını düşünüyorum.

Uygulama, kullanıcıların yakınlarındaki kutsal mekanları tespit etmek için kullanılacak. Örneğin, günah çıkartmak isteyen bir kullanıcı uygulama sayesinde en yakınındaki kiliseyi bularak zaman kazanmış olacak. Altyapısını Musemantik adlı bir yazılımdan alan ‘Sindr’ konumuzu kullanarak sizi en yakın Katolik kilisesine yönlendirmeyi başarmış gözüküyor. Cushley, uygulamayı Roma’daki St. Peter’s Basilica’da tanıttı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap