Dünya çapında yaygın olan ve hemen hemen her evde bulunan karbonatın bizler için yararları nelerdir? Çok sayıda faydası olan karbonatın bazı faydalı yönlerine bakalım.

Düzenli karbonat kullanımı, asit düzeyini azaltıp kanın doğal pH seviyesini dengelemek yoluyla vücudun genel işleyişini destekliyor. Yemeklerde kullanıldığı kadar, beyazlatıcı etkisinden dolayı temizlik için de kullanılıyor. 

Karbonat, makul ölçülerde, az miktarda tüketilmelidir. Karbonatı suda çözmek, dünya genelindeki en eski ve en çok kullanılan tedavilerden biridir. Vücudu çeşitli hastalıklara karşı korumanın en etkili yollarından da biridir. Karbonat tüketimi, o rahatsız edici mide ekşimesini önlemek için mide asitlerini etkisiz hale getirebilir. Bir bardak suyla seyreltildiğinde, iltihaplanmayı ve gazı önleyebilir. Bu da hazımsızlıktan daha hızlı kurtulmanızı sağlar.

Vücuttaki asit, büyük ölçüde kemik erimesi (osteoporoz), eklem iltihabı (artrit) ve hatta kanser riskiyle bile ilişkilendirilebilir. İşte bu yüzden, bu kadar düşük bir maliyete, yukarıda bahsettiğimiz hastalıkların oluşumunu bile engelleyebilecek en iyi doğal tedavilerden biri olabilir. Vücudu aşırı alkali hale getirip ona zarar verebileceğinden, çok fazla kullanmamaya özen göstererek günlük az bir miktarda tüketmek faydalı olacaktır.

Belki de karbonatın en çok bilinen etkisi dişleri beyazlatabilmesi. Uzmanların söylediğine göre arada sırada dişlerimizi karbonatla fırçalamak faydalı olabileceği gibi fazlasından da kaçınmak gerekiyor.

 

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap