Düzenlenen renkli partileriyle ünlenen ve Los Angeles’ta 20 bin metrekarelik devasa bir alana sahip olan Playboy Malikanesi, dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker tarafından, 100 milyon dolarlık rekor fiyata kapı komşusu Daren Metropoulos’e satıldı. Bu rakam Los Angeles’ta bir ev için şu zamana kadar ödenen en yüksek miktar.

The Playboy Mansion hosts EuroaCorp's 'The Transporter Refueled' screening Featuring: Atmosphere, Playboy Mansion Where: Los Angeles, California, United States When: 25 Aug 2015 Credit: Brian To/WENN.com

Bakım masraflarını Hefner ödeyecek

Ocak ayında 200 milyon dolar olarak listelenen fiyat Playboy Enterprises kurucusu Hugh Hefner’in ömür boyu malikanede ikamet etmeyi tercih etmesi ile 100 milyon dolar oldu. Hefner, 5 dönümlük arazi içinde bulunan malikanenin bakımı için yeni sahibi Metropoulos’e her yıl 1 milyon dolar ödeyecek.

Çılgın ruhunu koruyacak

1920’lerde Hufner tarafından 18 milyon dolara satın alınan ünlü malikane,  2009 yılında restore edilmişti. Özel sermaye şirketi sahibi olan Metropoulos, gelecekte de özel partileriyle ünlü olan “Playboy Malikanesi” ile kendi malikanesini birleştirerek, 7.3 dönümlük bir alan elde edeceğini ve malikanenin kendine özgü çılgın ruhunu koruyacağını belirtti.

29 odalı ve hayvanat bahçeli malikane

1920’lerde inşa edilen yaklaşık 20.000 metrekarelik alan üzerine kurulu malikanede 29 oda bulunuyor. Malikaneye, ısıtmalı bir yüzme havuzu ile 1970’lerde de bir mağara ekleyen Playboy’un kurucusu Hufner, Los Angeles’ta bir ev için ilk kez hayvanat bahçesi ruhsatı almış ve tesise egzotik kuş ve maymunları ile ünlü bir hayvanat bahçesi kurmuştu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap