İnternetin hayatımızda daha fazla önem teşkil etmesi, beraberinde bu alana yönelik gerçekleştirilen projelerin sayısında da bir artış yaşanmasına neden oldu. Bu gelişmeleri göz önünde bulunduran ülkeler, vatandaşlarının daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını devam ettirebilmeleri için kolları sıvamış durumda.

Bu anlamda yeni bir proje geliştiren, Kanada’nın telekomünikasyon düzenleyicisi tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamaya göre ülkedeki geniş bant internetin ‘bütün Kanadalılar için temel bir telekomünikasyon hakkı‘ olarak görülmesi gerektiği ilan edildi ve bunun hemen ardından çalışmalara başlanıldı.

Kırsal ve yerleşime uzak bölgelerdeki toplulukların da internete erişimi için kurulan fonda toplanan 750 milyon dolarlık ödenek sayesinde, önümüzdeki beş yıl boyunca geniş bant düzeyinin mevcut olmadığı ve yetersiz kaldığı alanlarda gerekli projeler desteklenecek.

Bu projenin hayata geçirilmesinin ardından bütün Kanadalılar, 50 Mbps indirme hızı ve 10 Mbps yükleme hızına sahip olan internet bağlantısının siparişini verebilecekler.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap