Seyahatlerde güzel bir odanın evinizden daha fazla konfor vereceğine inanırsınız. Ancak en lüks oteller bile kendi eviniz kadar temiz, özel ve güvenli olamaz.

ABD’deki bir otel zinciri yöneticisi şunu tavsiye ediyor: “Kapınızdaki gözetleme deliğini kontrol edin. Arızalı ya da kurcalanmış ise oda değiştirmek istediğinizi söyleyin.” Gözetleme deliğinin temiz ve net bir görüntü sağlaması gerekir.

Netlik yoksa, puslu görünüyorsa güvenli değildir. Kurcalanmış bir haldeyse kamera yerleştirilmiş olabilir. Yani delikteki lens ters çevrilerek dışarıdan içerisi gözetlenir hale getirilmiştir. Beechmont Otelleri yöneticisi, güvenlik açısından bu deliğin kapalı tutulmasını, sadece ihtiyaç olduğunda açılmasını öneriyor.

Sesinize dikkat edin!

Quara‘dan derlenen otel sırları arasında en çok popüler olanlarından biri de odalardan gelen sesler. Otel çalışanları müşterilerinin neredeyse tüm seslerini duyduğunu itiraf ediyor.

Kahve için dışarı çıkın!

Eğer güne kahvesiz başlayamıyorsanız, bu ihtiyacınızı dışarıda gidermeye bakın. Odalardaki kahve makinelerini tercih etmeyin. Sektör uzmanları, bu aletler temiz görünse bile odada daha önce kalanların onu nasıl kullandığını bilmediğiniz için onlardan uzak durmanız gerektiğini belirtiyor.

Yatak örtüleri o kadar da temiz olmayabilir!

Housekeeperlara güvenip başınızı koyduğunuz yastıklar ve yataklar o kadar da temiz olmayabilir. Yine bir otel çalışanının anlattığına göre otellerde çoğu işgüzar housekeeper temiz gördüğü yatağı değiştirmeyi unutuyor.

Gözetleme delikleri, tahtakuruları, mikroplu kumandalar… Otelde kalan konukların temkinli olması boşuna değil. Ne var ki otellerde temizliğe dikkat edilmesi yönünde yürütülen çabalar sonucu birçok otelde hijyen ve güvenlik standartları artmış bulunuyor.

Otel odanızın iyi temizlenmediğinden şüpheleniyorsanız en iyisi dezenfektan bez ve spreylerle dolaşmanız. Hatta ekstra güvence istiyorsanız, battaniye ve telefonların ne kadar temiz olduğunu hijyen monitörleriyle bile kontrol edebilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap