Çalışan kadınların sorumlulukları her geçen gün artmakla birlikte, şirket kültüründeki yerleri de giderek yükseliyor. Günümüzde, kadınlar büyük sanayilerde liderlik rolü üstlenebilir duruma gelmişken, bu konumlarında zorluk çekmemeleri için yeni geliştirilen uygulama Lucy, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Lucy’le birlikte kadınlar doğum sürecini daha kolay atlatırken, işe dönüşleri de kolaylaşmış olacak.

Kullanıcılar, Lucy üzerinden bakım programı oluştuurabiliyor

Üst kademelerde çalışan kadınların sayısı giderek artarken, cinsiyetler arasındaki ücret farkı da hala varlığını sürdürüyor. Kadınlar, erkeklerin maaşının yüzde 79’una kadarını ancak alabilirken, ücret eşitliği için biraz daha süre gerekecek gibi duruyor. Yine de Silikon Vadisi’nde ve Wall Street’te kendine yer edinebilmiş kadınlar bu gibi genellemelerin dışına çıkarak gayet iyi performans gösteriyor. Fakat yakın zamanda, Uber ve Tesla’da çıkan, ayrımcı atmosfer de birçok kadın mühendis tarafından vurgulanmıştı. Bununla birlikte, gelişmiş ülkeler arasında sadece Amerika’da hiçbir kadına ücretli aile izni yasa dahilinde verilmiyor. Buna karşın, büyük teknoloji şirketleri ve finans servisi üzerine olan şirketler, milenyum çalışanlarına daha ayrıcalıklı haklar sunmaya çalışıyor. Çalışan annelerin yüzde 25’i doğum yaptıktan iki hafta sonra işe dönmek zorunda kalıyor. İlk çocuğunu doğuran kadınların yüzde 40’ı ise bir sene içerisinde işi bırakmak zorunda kalıyor.

Lucy neler yapıyor?

Lucy ise devreye tam da bu sırada giriyor. Teknoloji destekli bir pazar yeri olan platform, bebek sahibi olan ya da bebek bekleyenler için önemli bir görev üstleniyor. Teknoloji alanının deneyimli isimlerinden Shannon Spanhake tarafından yönetilen şirket, doğum öncesi ve doğum sırasında olan destekleri geleneksel sağlık hizmetlerinden farklı olarak sunmayı amaçlıyor. Örneğin, doğum koçluğu, ailesel eğitimler, emzirme ve uyuma desteği ve finansal planlama sunan şirket, Forerunner Ventures ve Felicis Ventures’tan 2.25 milyon dolar yatırım topladı.

Lucy’nin kurucuları, çalışan milenyum kadınlarının işini daha da kolaylaştırmak için daha da gelişip belirli alanlara yoğunlaşmak istiyor. Lucy’yi uygulama üzerinden kullanmak da mümkünken, birçok kullanıcı bire bir randevularla ve yüz yüze görüşmeyi tercih ediyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap