At, avrat, silah… Bu ünlü atasözü, Türk insanının en önem verdiği değerleri gösterir. Ontrava olarak bizler elbette ki silaha karşıyız. Atasözünün ‘avrat’ kısmı ise özel hayata gireceği için haberimizin konusu değil. ‘At’ kısmına gelince…

Günümüz dünyasında ‘at’ın yerini ise araba almış durumda. İşte başlıktaki uyarımız da tam bu kısım için yapılmış bir uyarı. Türkiye’de erkeklerden ne isterseniz isteyin ama eşiniz bile olsa siz siz olun asla arabasını istemeyin. Çünkü alacağınız olumsuz yanıt sizi üzebilir, ilişkinizi tehlikeye atabilir. Ak Sigorta‘nın, Türkiye çapında yaptırdığı son araştırmanın sonuçları da bu tezimizi oldukça doğrular nitelikte.

Erkeklerin yüzde 87’si aracını paylaşmıyor

Araştırmaya göre, eşinin araçlarını kullanmasına izin veren kadınların oranı yüzde 60 iken, erkeklerde bu oran yüzde 13’e kadar geriliyor. Yani erkeklerin yüzde 87’si gibi oldukça yüksek bir kesimi aracını eşiyle bile paylaşmıyor. Bu da erkeklerin araçları üzerindeki sahiplik duygusunun oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.

Eşleriyle aracını paylaşmayacağını belirten erkekler, valeyle de araçlarını paylaşmıyor.

Kaza yapınca artık polisi aramıyoruz

Araştırmanın bir başka çarpıcı yanı ise kaza anında artık kazazedeler polisi aramıyor. Bunun yerine herhangi bir kaza anında önce ya acenteyi ya da aileden birini arıyoruz.

Kadınların yüzde 45’i eşini arayacağını belirtirken, eşini arayacağını söyleyen erkeklerin oranı sadece yüzde 6.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap