DC sinema evreninin Justice League (Adalet Birliği) adlı filmi için yönetmen koltuğuna oturan Zack Snyder, kızının intihar etmesi sonrasında filmden çekildiğini açıkladı.

Kariyeri boyunca “300 Spartalı”, “Watchmen”, “Batman v Superman” ve “Man of Steel” gibi filmlerle övgü toplayan yönetmen Zack Snyder, 20 yaşındaki kızı Autumn Snyder’in intihar etmesi sonrasında zor günlerden geçtiğini belirterek filmden ayrılma kararı aldığını açıkladı. Filmin yönetmenlik koltuğuna ise Avengers’ın ilk filmiyle tanınan yönetmen ve senarist Joss Whedon geçecek.

Autumn Snyder, yapılan basın açıklamasına göre aslında Mart ayında hayatını kaybettiği belirtiliyor. Ancak ailenin gizli tutmak istediği olay yönetmeni fazlasıyla bunalıma sokunca, filmin gecikmesi söz konusu olmuş ve kamuoyuna açıklama kararı alınmış. Yönetmen Snyder durumu şu sözlerle ifade ediyor: “Geri adım atmaya karar verdim, gerçekten bana ihtiyaç duyan çocuklarımla birlikte olmak istiyorum.”

Filmin yapımcıların birisi de Zack Snyder‘in eşi Deborah Snyder. O da tıpkı kocası gibi bu görevinden ayrılıyor. İkili, büyük bir kısmı tamamlanan filmin kalanı için Joss Whedon’u yönlendirmeyi ihmal etmeyecek.

Justice League, uzun zamandır yapım aşamasında bulunan ve DC’nin, bütün süper kahramanları bir araya getirmesinden dolayı merakla beklenen filmlerin başında geliyordu. Filmde, Batman, Flash, Wonder woman, Aquaman ve Cyborg gibi süper kahramanlar yer alıyor. Justice League 17 Kasım’da vizyona girecek. Filmin fragmanını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Warner Bros. Pictures‘ın başkanı Toby Emmerich, Whedon‘ın yardımıyla bile Zack Snyder‘ın filminin son derece kaliteli bir yapım olabileceğini savunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap