Ünlü yatırımcı ve yatırım danışmanı Jim Rogers, Kuzey Kore ile ilgili yatırım tavsiyelerinde bulundu. Ülkenin şu anda, Çin’in 1981 yılındaki haline benzediğini söyleyen Rogers, “Kuzey Kore’ye yatırım yapan herkes bir gün zengin olabilirler” dedi.

Jim Rogers

Jim Rogers

Kuzey Kore uzun vadede iyi bir yatırım

Efsanevi yatırımcı şu anda kapalı bir ekonomi olan Kuzey Kore’nin bir gün açık ekonomiye dönüşeceğini ve bunun ilerisi için iyi bir yatırım tercihi olacağını söyledi.

Evet, Kuzey Kore şu anda Çin’in 1981 yılındaki haline benziyor. Ülke 1978’den sonra dünyaya açılmaya başladığında, hiçbirimiz bu ülkenin potansiyelinden haberdar değildik. Göz ardı ettik çok ilgimizi çekmedi. Şu anda Kuzey Kore de aynı şeyi yapıyor.

Şu anda orada, 15 serbest ticaret bölgesi var. Kuzey Kore etrafında isterseniz bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Sinema turları yapabilirsiniz. Ben eminim, eğer Kim Jong Un’un babası yaşasaydı, onu asardı. Eğer dedesi hayatta olsaydı ona işkence yapardı ve sonra biliyorsunuz yaptığı bir takım şeyler nedeniyle onu da asardı. Demek istediğim şu; Kuzey Kore’ye giderseniz, üzerinde beyaz masa örtüleri ve mumlar bulunan masaların olduğu baş döndürücü lokantaların olduğunu görürsünüz. Evet, Kuzey Kore’den bahsediyoruz. Beyler bu gerçekleşiyor.

Onlar Çin’in en zengin insanları olacak, çünkü bankacılığa başladılar. Jim Rogers Ünlü yatırımcı ve yatırım danışmanı


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap