JetSmarter adındaki özel jetler için Uber sistemiyle çalışan bir pazar yaratan startup, Jay-Z’nin 105 milyon dolarlık katkısıyla birlikte yatırım öncesi değerlemede 1.5 milyar dolara ulaştı.

Büyük yatırım genellikle JetSmarter’ın Asya ve Güney Amerika’da yoğunlaşmasını sağlayacak. Startup’ın kurucusu ve CEO’su Sergey Petrossov yaptığı açıklamada, Amerika’da artan uçuş sayısı ve rotalarının yönetimi ve küreselleşme için bu yatırımın büyük önem taşıdığını belirtti.

JetSmarter uygulaması, kullanıcılara şirketin bir hizmeti olan JetShuttle servisi aracılığıyla özel jetlerden yer ayırtmayı ya da charter uçuşlarıyla bütün bir jeti ayarlama şansını sunuyor.

JetSmarter özel bir hizmet aracılığıyla jetlerden yer ayırtmanızı sağlıyor

Bütün kullanıcıların indirebileceği uygulama JetSmarter, üyelerini önce özgeçmiş olarak inceledikten sonra ilk yıllarında 15 bin dolarlık bir “çekirdek üyelik” bedeli alıyor. Üyeler daha sonra geniş bir yelpazeden bedava uçuş hakkı elde edebiliyor. Fakat yanlarında herhangi bir üye olmayan ziyaretçi varsa bunun için bilet bedelinin ödenmesi gerekiyor.

Suudi Arabistan Kraliyet ailesinden üyelerin ve hip hop ikonu girişimci Shawn “Jay-Z” Carter’ın yatırımlarıyla desteklenen JetSmarter, bu desteklerle hızlıca büyüme şansını elde etmiş oldu.

Jay-Z yaptığı yatırımla JetSmarter’ın önemli bir destekçisi oldu

Bugün, JetSmarter kullanıcılarla uçuşlar arasında oluşturduğu dünyada 50’den fazla pazar bulunuyor. Bunlara New York, Chicago, Fort Lauderdale, Las Vegas, Atlanta, Londra, Paris, Moskova, Dubai ve Milano gibi iş dünyasının sıkça ziyaret ettiği şehirler öncülük ediyor. Petrossov açıklamasında 2017 yılının sonuna kadar 80- 100 arasında pazara açılmak istediğini belirtti.

JetSmarter herhangi bir uçak alımı yapmıyor bunun yerine operatörlerle ve uçak sahipleriyle anlaşarak pilot kiralama yöntemini seçiyor.

Yazılım bazlı olması ve karlılık oranıyla JetSmarter genellikle uçuş dünyasının Uber’i olarak anılıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap