Brezilya’nın başkenti Rio De Janerio’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları, geçtiğimiz günlerde sona erdi. Gözler şimdi, 2020 yılında Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliğini yapacak olan Japonya’nın başkenti Tokyo’ya çevrildi.

Büyük bir dikkat ve özenle yapılmaya başlanan tesislere ve özellikle olimpiyat köyüne büyük önem veren organizatörlerin, sporculara dağıtacağı madalyalar günün konusu oldu.

Teknoloji konusunda hep bir adım önde olan Japonya, klasik yöntemlerin dışında, eski elektronik eşyalardan çıkarılacak kıymetli metallerle olimpiyat madalyalarını hazırlayacağını açıklandı.

‘Kent madeni’ olarak adlandırılan eski eşyalardan geri dönüşüm neticesinde yeterince altın, gümüş, bakır toplayabileceklerini düşünen organizatörler, maden firmalarından bağış almak yerine bu yöntemin daha anlamlı olacağını ifade etti.

Ülke çapında eski cep telefonu ve diğer eski elektronik eşyaları toplama kampanyası hazırlığı içerisinde olan olimpiyat planlama komitesi, halkın kampanyaya daha fazla katılımını sağlamak için çeşitli firmalarla fikir alışverişinde bulunuyor. Doğru anlatılan bir kampanyayla daha iyi bir toplama sistemine ulaşılacağı ve elektronik çöplerin azalacağı düşünülüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap