Alibaba Grubun kurucusu Jack Ma, iş adamlarına taiji adlı felsefeyi öğretmek için kolları sıvadı. Altı ders sürecek eğitim için Ma, 20 bin dolar talep ediyor.

Çinli milyarder Jack Ma, iş adamlarına taiji felsefesini ve dövüş sanatlarını öğretmek için ilk adımı attı. Malezya’da yerel bir gazetede çıkan habere göre Ma, altı ders sürecek eğitimler için yaklaşık 20 bin dolar istiyor. Genellikle girişimcilerin katılması amaçlanan eğitimin her bir dersi üç gün sürüyor.

Aşağıdaki videoda Jack Ma‘nın taiji quan yaparken sergilediği performansı izlemek mümkün;

52 yaşındaki ünlü girişimci ve iş adamı Jack Ma’nın, uzun süredir dövüş sanatlarının hayranı olduğu biliniyor. Çinli iş adamının 1988 yılından beri taiji quan ile uğraştığı da ifade ediliyor. Ma’nın bir korumasının da taiji ustası olduğu açıklanmıştı.

Jack Ma ayrıca 2011 yılında Taiji Zen adında online akademi kurarak Jet Li’nin de içinde bulunduğu bir dövüş sanatları ve meditasyon eğitim platformu oluşturmuştu. Sitenin içerisinde her aşamasında profesyonellerin eğitim verdiği dokuz farklı seviyede eğitim bulunuyordu.

Jack Ma, taiji quan adlı felsefenin sadece fiziksel açıdan değil iş dünyası bilgilerinin pekişmesi için de faydalı olduğunu belirtiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap