Ünlü araştırma şirketi CB Insights’ın hazırladığı “The Fintech 250” adlı listede, Türkiye’den de iyzico ve Paraşüt yer aldı.

Ünlü araştırma şirketi CB Insights, “The Fintech 250” adlı raporunu yayımladı. Dünyanın en büyük finans kurumlarının ve en başarılı fintech girişimcilerinin bir araya gelerek sektörün en iyi 250 fintech firmasını açıkladığı rapordaki listede, Türkiye’den iyzico ve Paraşüt yer aldı. Kolay ve güvenli ödeme şirketi iyzico ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen online ön muhasebe programı Paraşüt, listeye aday olan 23 ülkedeki 2000’den fazla şirketin önüne geçti. Listede yer alan şirketler web raporları, ortaklıkları, çalışan sayıları, pazar payları, finansal verileri ve yatırım durumları göz önünde bulundurularak seçildi.

Büyük yatırımcılar, şirketler ve bankalar tarafından bir hayli önemsenen rapor, fintech sektörünün geleceğine de ışık tutuyor. Buna göre fintech sektörü önümüzdeki 10 yıl içinde geçtiğimiz yıllarda kaydettiği gelişimden çok daha fazlasını kaydedecek. Bu dönüşüm startuplar tarafından gerçekleştirilecek.

The Fintech 250” raporunda yer alan 250 firmanın 2016’daki toplam kazancı 14 milyar dolar olarak belirlendi.

Teknoloji ve finansal ihtiyaçları bir potada buluşturan fintech sektörü, çağın ihtiyaçlarını yeniden belirliyor. Dünyada oldukça yaygınlaşan ve pek çok yeniliği anında tüketicilerle buluşturan fintech sektörü, Türkiye’de de hız kesmeden faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye’de fintech yatırımlarının miktarı, 2016 yılında bir önceki yıla göre yüzde 175 büyüyerek 29 milyon dolara ulaşmıştı. Önümüzdeki yıllarda bu oranın daha yüksek olacağı öngörülüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap