Dünyanın en iyi 20 kuluçka merkezi arasında bulunan İTÜ Çekirdek, 5 senede 722 projeye ve 1.613 girişimciye 20 milyon TL’lik yatırım desteğinde bulundu. İTÜ Çekirdek’in her dönem sonu gerçekleştirdiği Big Bang adlı yarışmasında ise sadece geçen sene 5 milyon TL’nin üzerinde ödül dağıtıldı. Big Bang böylelikle dünyanın girişimcilere en fazla kaynak sağlayan ilk üç girişimcilik yarışması arasında yer aldı.

Girişimcileri proje aşamasından başlayarak destekleyen ve çeşitli eğitimler ve mentörlük, network gibi avantajlar sağlayan İTÜ Çekirdek, Big Bang Yarışması ile de girişimlerin yatırım almasına olanak tanıyor. İTÜ Çekirdek ve Big Bang serüveniyle büyüme olanağı yakalayan girişimler oldukça iyi bir altyapıya sahip. Bu girişimler şimdiye dek elde ettikleri 20 milyon TL'ye varan ciroları ile de adlarından söz ettiriyor. Destek alan 175 firmanın toplam değerlemesi ise 400 milyon TL oldu. Bu firmalar 450’den fazla kişiye istihdam sağladı.

İTÜ Çekirdek bu sene kasım ayında gerçekleştirilecek Big Bang 2017'de ödülün artırılması için yatırımcıya çağrıda bulunuyor. Melek yatırımcılar, melek yatırım ağları ve risk sermayesi şirketleri, en az 50.000 TL yatırım yapmaya ve jüri üyeleri arasına katılmaya davet ediliyor. Çağrıya cevap verecek yatırımcılarla birlikte girişimcilere 5 milyon TL’nin üzerinde ödülün aktarılması hedefleniyor. İTÜ Çekirdek sürecine katılmak ve Big Bang’de yarışma şansına sahip olmak için 19 Ağustos tarihine kadar başvuruda bulunulabiliyor. İTÜ Çekirdek hakkında daha fazla bilgi http://www.itucekirdek.com adresinden edinilebilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap