Beşiktaş’ta eski golcüsü Mario Gomez’in Fiorentina’dan Wolfsburg’a transferi gerçekleşmesine rağmen transfer ücreti gündemdeki yerini halen koruyor. Yıldız futbolcunun, 1.5 milyon euro’ya satıldığının ve Beşiktaş’a da 750 bin euro düşeceğinin söylenmesine rağmen buna ilk günden itibaren inanmayan siyah beyazlı yönetim, Gomez’in 9 milyon euro’ya transfer olduğunu öğrendi.

Beşiktaş yönetimi, Alman Maliye Bakanlığı‘na yaptığı başvuru ve titiz inceleme sonucunda golcü futbolcunun transferinin açıklanan 1.5 milyon euro’nun aksine 9 milyon euro’ya gerçekleştiğini öğrendi. Bu bilgiyi bütün imkanlarının kullanarak doğrulatmaya çalışan yönetim,yeni bir yol haritası belirlemek için önümüzdeki hafta içinde bir toplantı gerçekleştirecek.

Mario Gomez transferinden yüzde 50’lilik pay alacak olan Beşiktaş, daha önce söylenen 1.5 milyon euro’luk transfer açıklamasına itibar etmeyerek durumu araştırması için avukatlarını görevlendirmişti. Alman makamlardan gelen haberler ışığında umutlanan yönetim, 9 milyon euro’luk transferi doğrulattığı takdirde hesabına düşen 4.5 milyon euro’yu İtalyanlara bırakmamak için gerekli başvurularını tüm makamlara yapacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap