Teknoloji dünyasının hızlı büyüyen ve bir anda kendilerini dünyanın en zenginleri arasında bulan ünlü yöneticileri de zaman zaman pişmanlıklarını dile getirebiliyor. En son örnek; sosyal paylaşım devi Twitter’ın CEO’sundan geldi.

Gençken spor yapmadığım için pişmanım

Twitter CEO’su Jack Dorsey, The Marco adlı siteye verdiği demeçte bugüne kadar yapmadığı için pişman olduğu şeyleri açıkladı.

Dorsey’in en büyük pişmanlığının iş ve özel yaşam dengesinin iyi kurulmaması ve sağlıklı yaşam adına çalışmamak olduğu gözlendi.

Dorsey, kendisinin gençlik döneminde yapmamaktan pişman olduğu şeylerin başında sporun geldiğini söyledi.

Ben gençken egzersiz yapmak ya da bunu yapmanın benim zekamı ne kadar etkileyeceğinin farkında değildim. Bence şu anda sahip olduğum dengede hayatı uçlarına kadar yaşama deneyiminin etkili olduğunu düşünüyorum ama keşke gençken daha sağlıklı yaşamak daha fazla odaklansaydım Jack Dorsey Twitter CEO

Her sabah 5’te uyanıyor

Bugünlerde kendi kendilerine adlarını en zenginler kulüplerine yazdıran isimlerin çok sıkı bir programa bağlı oldukları görülüyor.

Dorsey geçen sene Product Hunt Q&A adlı yayın kuruluşuna verdiği röportajda belirli bir rutinin peşinden gittiğini söylemişti. Twitter CEO’su, “Bir rutin oluşturmak istiyorum. Her gün aynı şeyi yapmak” demişti.

Dorsey bu rutin kapsamında her sabah saat 5’de kalkıyor. Yarım saat meditasyondan sonra üç set yedi dakikalık egzersiz yapıyor ve sonrasında güne başlıyor.

Twitter CEO’su bunla alakalı olarak, “Sağlıklı bir yaşam stili beni en sonundan daha yaratıcı yapacak ve hayata daha kapsayıcı bir akılla bakmamı sağlayacak” demişti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap