Teknoloji devi Google, dün akşam gerçekleştirdiği #madebygoogle etkinliğinde yeni ürünlerini dünyaya tanıttı.

Google dün gece aralarında yeni cep telefonları Google Pixel ve Pixel XL‘in de olduğu 6 yeni cihazını teknolojiseverlerle buluşturdu.

Teknolojik yönlerinin yanı sıra sade ve şık tasarımlarıyla da büyük beğeni toplayan Google ürünlerinin teknik özelliklerine yakından göz atalım.

google-home-wifi

Özellikle Google Home ve WiFi dekoratif birer obje izlenimi veriyor.

Google Pixel

Google Pixel ve Pixel XL, Android 7.1 ile bilikte satılıyor. İki telefonda da parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

5 inç’lik Full HD bir ekrana sahip ve ekrana sahip Google Pixel, MOLED teknolojisi ile sunuluyor. Gücünü Snapdragon 821 işlemciden alan telefon, bu işlemciyi 4GB RAM ile destekliyor.

32 ve 128 GB’lık depolama seçenekleri ile gelen telefon, microSD bellek kartı desteğine de sahip. Telefonun ön kamerası 8 megapiksel çözünürlük sunarken, arka kameranın çözünürlüğü 12 megapiksel.

google-pixe

Google Pixel XL

Teknik özellikleri Pixel ile aynı olan Google Pixel XL’ın farklı yanı ise 5.5 inç’lik QHD çözünürlüğe sahip ekranı.

12 megapiksellik arka kamera, çift LED flaş ile destekleniyor. Ön kamera ise, 8 megapiksel çözünürlük sunuyor.

google-pixel-xl

Chromecast Ultra

Google, mobil cihazlardan TV’lere akış imkanı sunan ilk Chromecast’ini birkaç yıl önce piyasaya sürmüştü. Büyük başarı yakalayan ciyazın yeni model geliştirildi. 4K ve HDR desteği suana Chromecast Ultra, Dolby Vision desteği de bulunuyor. Google, Chromecast Ultra’nın, daha önceki modele oranla 1.8 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca cihazda bir de ethernet girişine yer verilmiş. Eğer kablosuz bağlantı size yeterli gelmiyorsa, yeni Chromecast’i ethernet kablosu yardımıyla modeminize bağlamanız da mümkün.

Kasım ayında satışa çıkması beklenen cihaz 69 dolar.

chromecast-ultra2

Google WiFi

Belli bir alandaki Wifi sinyallerini tüm odalara aktarılmasını sağlayan Google WiFi, tekli 129 dolar, üçlü paketi ise 299 dolara satılacak.

Üçlü paketten çıkan cihazlar birbiriyle bağlantılı bir şekilde çalışıyor. Nedeni ise büyük evlerin her köşesine Wifi sinyallerinin aynı güçte dağıtılabilmesi.

google-wifi

Google Home

Teknoloji devinin Google Home ismini verdiği kablosuz hoparlörü, Google Assistan desteğiyle hizmet veriyor.

Cihazınız Google Home ile uyumlu ise bir komut Assitan’a bir komut veriyorsunuz ve bu işlem gerçekleşiyor. Şu anda Chromecast modelleri, Google Home ile uyumlu çalışıyor, ancak Philips, Sony,Toshiba ve LG gibi TV üreticileri televizyonlarını Google Home ile uyumlu yapma hazırlığında olduğu açıklandı.

google-home

Google Daydream View VR

Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü Google Daydream View VR, akıllı telefon desteğiyle çalışabilecek. Ayrıca Google, yeni cihazını uzaktan kumanda ile oyunu farklı bir tara taşıma imkanı da sunuyor.

Pixel ve Pixel XL başta olmak üzere birçok telefonla uyumlu olan sanal gözlüğe akıllı telefonunuzu yerleştiriyor ve kafanıza taktıktan sonra kumanda yardımıyla akıllı telefonunuza komut gönderebiliyorsunuz.

Sanal gerçeklik gözlüğünün büyük bir bölümünde kumaş kullanıldığı için Google Daydream, en yakın rakibine oranla yüde 30 daha hafif.

Google yetkilileri, bu durumu savunurken “üzerimize giydiğimiz her şey kumaş olduğuna göre, biz VR başlığının da kumaş olması daha doğru” diyor.

Kasım ayında, 79 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenen Daydream View VR, kırmızı, beyaz ve gri renk seçenekleri ile gelecek.

google-daydream-view-vr


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap