Dünyanın en ünlü sağlık yaşam merkezi Canyon Ranch Avrupa’daki şubesi için Türkiye’yi seçti. Capital Partners’in proje sahibi olduğu ve toplamı 2.5 milyar doları bulacak projenin ilk etabı 250 milyon dolar yatırımla açıldı. Konut alanlar arasında yabancı yatırımcılar, Ali Koç, Muhtar Kent ve ünlü manken Karolina Kurkova gibi isimler var.

ABD’den sonra ilk durak Türkiye

Dünyada 3 trilyon dolarlık bir pazar olan sağlık turizmine, Türkiye Bodrum Kaplankaya’da açılan Canyon Ranch’le iddialı bir giriş yaptı. Dünyada üst gelir düzeyine sahip turistlere hitap eden ve sadece ABD’de bulunan Canyon Ranch Avrupa şubesini Türkiye’de açtı. 250 milyon dolarlık yatırım yapılan bölümün proje sahibi Burak Öymen, “Amacımız yüksek gelir standardına sahip insanlar. Burada ev alan yabancılar Türkiye’yi gizli kalmış bir sır olarak tanımlıyorlar” diyor.

Bu merkezde ev satın alanlar arasında Ali Koç, Muhtar Kent, dünyanın en ünlü mankenlerinden Karolina Kurkova ve isimleri saklı ünlü yatırımcılar yer alıyor. Merkez Rahmi Koç ve Muhtar Kent’in onuruna verilen akşam yemeğiyle resmi olarak açılmış oldu. Muhtar Kent merkezden 4 yıl önce konut almış ve ilk kez o akşam evinde kaldı.

Burak Öymen, verdiği röportajda ABD merkezli projenin detaylarını anlattı, “Canyon Ranch dünyanın en önemli sağlık ve yaşam merkezi. Dünyanın her yerinde üst gelir düzeyine sahip insanların müdavimi olduğu bir yer. 4.5 sene önce gelip bizi buldular. ABD dışında proje geliştirmek istiyorlardı. Uygun olduğu için Türkiye’yi seçtiler. Üçüncü merkez burada açıldı.

Yatırımımızın ilk etabı 1 Temmuz’dan itibaren hizmet vermeye başladı. Projenin yüzde 20’lik bölümünü oluşturan 250 milyon dolarlık ilk bölümde her biri çağdaş mimariyi yansıtan 76 konuttan yüzde 80’i satıldı. Proje sahibi biziz, işletme hakkı 30 yıl boyunca Canyon Ranch’te bulunuyor. 2017’de 74 ev daha eklenecek. 10 yıl sürecek bir proje. Şimdiden söylemek zor ama yaklaşık 2.5 milyar doları bulur diye düşünüyoruz.”

Kaynak: Hürriyet


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap