İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbulkart'a getireceği yeni bir uygulama ile otopark ödemelerinde kolaylık sağlayacak.

İSPARK ile anlaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İSPARK’a ait bütün otoparklarda İstanbulkart ile ödeme yapılabileceğini açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), geçtiğimiz gün duyurduğu açıklamada İstanbulkart’ın ulaşım dışında otoparklarda da kullanıma sunularak vatandaşlara daha hızlı hizmet vermeyi amaçladıklarını belirtti.

Geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan uygulamaya göre, kullanıcıları nakit para kullanma zorunluluğundan kurtarmak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yaptığı yazılı açıklamasında “İstanbul üyükşehir Belediyesi'nin akıllı şehir vizyonu kapsamında yaptığı çalışmalara bir yenisi daha eklendi. 20 milyon vatandaşın her gün toplu ulaşım araçlarında kullandığı İstanbulkart, artık İSPARK otoparklarında da kullanılmaya başlandı. İstanbulkart’ın otopark ödeme özelliği sayesinde aracını park eden vatandaşlar, nakit para kullanmak zorunda kalmayacak. Hem yol üstü otoparklarda hem de kapalı otoparklarda kullanılan sistem, otopark ödemelerinde kolaylık ve hız sağlayacak. İstanbul’da bulunan açık ve kapalı, yol üstü otoparklarında 610 noktada geçerli olan sistemi kullanmak için İstanbulkart sahibi olmak yeterli. Vatandaşlar ödeme yaptıktan sonra ödeme bilgilerinin detaylarını 'istanbulkart.istanbul' web sitesinden inceleyebilecek” ifadeleri yer aldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap