İstanbul Valiliği’nin depreme karşı yürüttüğü proje kapsamında 10 yılda 3 milyar liraya yakın harcama yapıldı. Proje sonucunda okul, hastane, sağlık ocağı, yurt, idari ve sosyal hizmet binası olmak üzere toplam bin 218 kamu binası depreme hazır hale getirildi.

874 okula 1.4 milyar TL

Güçlendirme ve yeniden yapım çalışmaları yürütülen 874 okulda 1.3 milyon öğrencinin deprem güvenli okullarda eğitim görmesi sağlandı. Bu yatırımlar için 1.4 milyar TL kaynak ayrıldı.

İstanbulda bir okul

Fizibilite sonucunda 196 okula ait 209 bina yeniden yapıldı. 50 okula ait 62 binanın ise yeniden yapım çalışmaları devam ediyor. 58 okulun inşaat çalışmalarının da bu yıl içinde başlatılması hedefleniyor. Bu çalışmalar için 1 milyar 281 bin 162 lira harcandı. Bu kapsamda, 1 milyon 508 bin 590 metrekare kapalı alanda, 8 bin 110 derslikte, 467 bin 763 öğrencinin deprem güvenli modern okullarda eğitim görmesi sağlandı.

23 öğrenci yurdu yenilendi

Güçlendirme ve onarım kapsamına alınan 23 öğrenci yurdu ve sosyal hizmet binasıyla 5 bin 200 öğrenci, kimsesiz çocuk ve yaşlının deprem güvenli binalarda hizmet alması sağlandı.

Zeytinburnu Cevizlibağ Atatürk Öğrenci Yurdu Kampüsü

Zeytinburnu Cevizlibağ Atatürk Öğrenci Yurdu Kampüsü

110 bin metrekare kapalı alanda 3 bin 555 öğrenci kapasiteli Zeytinburnu Cevizlibağ Atatürk Öğrenci Yurdu Kampüsü yıkılıp yeniden yapıldı.

24 idari bina için 80 milyon TL

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi, Zeytinburnu Hükümet Konağı ve Pendik Hükümet Konağı gibi güçlendirme ve yeniden yapım çalışmaları yürütülen toplam 24 idari bina için 80 milyon TL yatırım yapıldı.

Valilik olarak kamu binalarının, köprülerin ve otoyolların güçlendirilmesi konusunda çalışmalara devam ediyoruz. Valilik bünyesindeki İSMEP ile bugüne kadar bu çalışmalar için 3 milyar lira yatırım yaptık Vasip Şahin İstanbul Valisi

12 hastane ve 59 sağlık tesisi onarıldı

Sağlık alanında hizmet veren binalarda da depreme yönelik çalışmalar yapılıyor. Buna göre, güçlendirme ve onarım kapsamına alınan 12 hastane ve 59 sağlık tesisinde günlük 42 bin hastanın deprem güvenli binalarda hizmet alması sağlandı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap