Dünyanın önde gelen eğlence yatırımları şirketi Merlin Entertainments’ın Sorumlu Direktörü John Jakobsen, “Türkiye’de yatırımlara devam” mesajı verdi. Türkiye’deki yatırımları çok önemsediklerini ifade eden Jakobsen, bunlardan en önemlisinin ise  İstanbul’da açacakları dünyaca ünlü Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi olduğunu belirtti.

Londra'daki Madame Tussauds Müzesi

Londra’daki Madame Tussauds Müzesi

Türkiye pazarına 2014 yılında İstanbul SEA LIFE Akvaryum ile giren ve sonrasında LEGOLAND Discovery Centre’ı hizmete açan şirketin yöneticisi, müzeyi 2016 sonunda açacaklarını söyledi.

Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa’nın kesişim noktasında yer alan coğrafi konumu, genç ve dinamik nüfusu ve önemli bir turist merkezi olmasıyla bizim için son derece cazip bir ülke. Bugüne kadar 90 milyon liralık yatırımı hayata geçirdik. Türkiye pazarında büyük ve güzel fırsatlar görüyoruz ve bu fırsatları değerlendirerek yatırımlarımızı büyütmeye devam edeceğiz. John Jakobsen Merlin Entertainments’ın Sorumlu Direktörü

Madame Tussauds için geri sayım başladı

  • Merkezi Londra bulunan müzenin Amsterdam, Hong Kong, New York City, Los Angeles, Hollywood, Berlin ve Şangay’da şubeleri var.
  • İstanbul’da Beyoğlu Emek Sineması’nın yerine yapılan Grand Pera Alışveriş Merkezi’nin içinde yer alacak müze binlerce kişiyi ağırlamayı bekliyor.
  • Tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından 50’yi aşkın ünlü figürün yer alacağı Madame Tussauds’da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapmak; Türkiye’den ve dünyadan birçok yıldızın figürlerini yakından incelemek ve fotoğraf çektirmek mümkün olacak.
  • Müzede Mustafa Kemal Atatürk’ten Obama’ya, Elvis Presley’den Mandela’ya, Madonna’dan Brad Pitt’e, Lady Gaga’dan The Beatles’e kadar onlarca ünlü ismin heykeli bulunuyor.
  • Müze için heykeli yapılacak ilk isimlerin Demet Akbağ, Hülya Avşar, Tarkan, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Mazhar Fuat Özkan olduğu söylentiler arasında. Hatta Londra’dan gelen ekibin ünlü isimlerle görüşmeye başlandığı ve ölçülerinin alındığı da söyleniyor.
  • Müzenin toplam yatırımının ise 20 milyon lirayı bulması bekleniyor.

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap