Bloomberg Business’ın yaptığı bir araştırmaya göre çalıştığınız işe göre evleneceğiniz kişinin hangi sektörde çalıştığını tahmin etmek mümkün.

Amerika Nüfus İdaresi’ndeki veriler incelendiğinde 3.5 milyon hane incelenip, Bloomberg tarafından düzenlenerek insanların işlerine göre hangi işten bir eş seçtiğini araştırmış.

Öğretmenler

Öğretmenler çoğunlukla aynı sektör çalışanlarına ilgi duyuyor.

ogretmen

Finans uzmanları

Kadın finans uzmanları, finans müdürleriyle evlenmeyi tercih ederken, erkek finans uzmanları genellikle öğretmenlerle evlenmeyi seçiyor.

finans-uzmani

Şefler

Kadın aşçılar genellikle aşçılarla ya da restoran işletmecileriyle evlenmeyi seçerken, erkek aşçılar aşçı ya da garsonlarla dünya evine giriyor.

chef decorating dessert

Doktorlar

Doktorlar da kendi sektörlerindeki çalışanlara ilgi duyan meslek gruplarından.

doktor

Avukatlar

Kadın avukatlar ya da yargıçlar, avukatlarla ya da bilgisayar teknisyenleriyle evlenmeyi seçerken, erkek avukatlar genelde kadın yargıçlarla evlenmeyi tercih ediyor.

avukat

CEO’lar

Kadın CEO’lar çoğunlukla CEO’larla ya da yöneticilerle evlenmeyi seçiyor. Erkekler ise öğretmenlerle evlenmeyi tercih ediyor.

ceo

Pazarlama ve satış uzmanları

Kadın pazarlama ve satış uzmanları yöneticilerle evlenmeyi seçiyor. Bunun yanı sıra erkekler çoğunlukla operasyon yönetim uzmanlarını tercih ediyor.

Happy business woman greeting a client arriving to her office with a handshake

Kaynak: Business Insider


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap