Çok çalışıp bütün verilen görevleri yerine getirdiğiniz halde yine de yöneticileriniz tarafından fark edilemiyorsanız ya da daha yüksek maaşlı bir işe başvurmak isterken diğer adayları geride bırakmak istiyorsanız bu haber size yardımcı olabilir.

1. Bir işte uzman olduğunuzu belli edin

Günümüzde insanlar problemlerini çözmek için uzmanlara başvuruyor. Sizin kendinizi gösterip hangi konuda iyi olduğunuzu insanlara daha iyi anlatabilmeniz için yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz.

Portrait of a young businesswoman sitting with her laptop in the officehttp://195.154.178.81/DATA/i_collage/pi/shoots/806127.jpg

2. En iyi işinizi bir gün değil her gün yapın

Her gün ortalama çalışıp beklenenin altında kalarak yükselmeyi beklemek gecesini gündüzüne katan insanların çok olduğu bir çevrede işe yaramayabilir. Yöneticinizin sizi fark edip yaptığınız işleri takdir etmesi için çok çalışıp bunu göstermeniz gerekli olabilir.

3. Kendinizi danışman olarak görmeye başlayın

Sadece bir çalışan olmakla yetinmeyin. Danışmanlar iş geliştirmek için ve oluşabilecek sorunlarda başvurmak için güzel kaynaklara ve deneyimlere sahip insanlardır. Zor zamanlarda bir hareket planı oluşturarak şirketin potansiyel zararlarını telafi edebilirler. Siz de kendinizi bir danışman olarak görün ve fikirlerinizi paylaşarak şirketinizin içinde bulunduğu durumu geliştirmek için katkıda bulunun.

People at work in their office

4. Gönüllü olun

Elinizi kaldırıp gönüllü olmaya başlayın. Şirketinizde katılabileceğiniz yeteneğinizi en iyi şekilde yöneticilerinize gösterebileceğiniz projelerde gönüllü olarak bir adım ileride olabilirsiniz. Eğer farklı departmanların ortak oluşturduğu bir projede çalışma fırsatı bulursanız daha iyi olacaktır çünkü birden çok departmana kendinizi gösterme fırsatı bulabilirsiniz.

5. Çalışanlarla ilişkilerinizi iyileştirin

Çalışma arkadaşlarınızla ve yöneticinizle iyi ilişkiler kurmak size her zaman iyi yönde yansıyacaktır. Bir toplantı esnasında iyi ya da kötü diye düşünmeden fikirlerinizi paylaşın. Başarısız olmaktan korkmayın. Yöneticinize sizin keskin bir zekaya sahip olduğunuzu ve hızlı hareket ettiğinizi gösterin. Fırsat bulduğunuzda çalışma arkadaşlarınızla bir kahve paylaşın. İş dışında şeyler konuşarak aranızdaki ilişkileri pekiştirin. Çevrenizde rahat olmalarını sağlayın. Böylelikle daha kolay fark edilecek ve yükselme şansınızı arttıracaksınız.

Casual woman saving in a piggybank and looking happy - home finances concepts


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap