Git gide yoğunlaşan hayatlarımızın arta kalan kısımlarında kafamızı dağıtmak konusunda filmlerin veya düzenli takip ettiğimiz dizilerin kurtarıcımız olduğu şu zamanlarda, biraz da ilham almaya ne dersiniz?

Son zamanlarda çok başarılı ve etkileyici bir şekilde gelişen televizyon dünyası bize iş hayatı için de ilham olabilir. İşte, iş ve kariyer bakımından ufkumuzu açıp, fikir sahibi olmak için derlenmiş, izlenilmesi gereken diziler:

The News Room

IMDb’den 8.7 puan alan 2012 yapımı Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Dev Patel ve Olivia Munn’dan oluşan kadrosuyla medyaya ilgisi ve işlerin nasıl işlediğiyle ilgili merakı olan herkesin büyük bir keyifle izleyebileceği film tadında 3 sezondan oluşan bir dizidir.

The Social Network, Sosyal Ağ ve Moneyball, Kazanma Sanatı’nın yazarı Aaron Sorkin’den medya ve habercilik kariyerlerinde olan veya ilgilenenlerin izlemesi gereken bir dizi.

The Mad Men

1960’lı yıllarda New York‘taki kurgusal Sterling Cooper adlı reklam şirketinde yaşananları konu alan dizi, üst düzey reklam şirket yöneticisi Don Draper ve etrafında olanları anlatıyor. Geçtiğimiz 2015 senesinde sezon finali vererek 7 sezondan oluşan dizi o zamanların şirket işleyişi ve günümüze kadar şirketlerin sosyal değişimlerini ve bir çok konuyu ele alırken bizimde izlerken günümüzle karşılaştırabileceğimiz gibi kariyer açısından fikir sahibi olabilmek adına izlenmesi gerekenler arasında.

Billions

Bu sene başlayan Altın Küre ve Emmy ödüllü oyuncular Paul Giamatti ve Damian Lewis’in başrollerinden oluşan Billions, 21. yüzyılda Amerikan rüyasının peşinden koşanların kar ve ihtişam konularını ele alıyor.Yakınlarda sezon finali yapan dizi ikinci sezonu şimdiden beklenen ve ilgi gören dizilerin arasına girdi bile. Lüks hayatların bununla beraber yaşanan dramları ve kişisel güçlükleri iki ayrı sağlam karakterle avukat olan Chuck Rhoades, zeki ve hırslı milyoner olan Bobby Axelrod üzerinden ekonomideki güç oyunlarını anlatırken modern iş yaşamı hakkında önemli bilgiler öğrenebiliriz.

The Office

Birbirinden farklı insanların bir ofiste olduğu, dram ve komedinin bir arada işlendiği dizide çalışanlarının mutluluğunu isteyen ve bu yüzden bazı kuralları esnetebilen yeri gelince saf yerine konan şefin etrafında olanları ve çalışanlarını konu alıyor. 2005 yapımı ve 9 sezondan oluşan dizi belgesel gibi farklı bir tarzda işlendiği için zamanında epey bir rağbet görmüş ofis hayatının başarılı işlendiği serilerin arasında yer alıyor.

Better Off Ted

Şirket yaşantısını, politik yaklaşımları ve insan ilişkilerini komik bir şekilde ele alan ve günümüz şirket anlayışını eğlenceli bir şekilde eleştiren dizi yalnızca iki sezon sürebilmiş ona rağmen herkesin beğenisini kazanmıştır. Üst düzey kadın bir yöneticinin katı kuralları ve kurumsallık ile samimiyet arasında gidip gelen Ted‘in aralarındaki eğlenceli etkileşimi izlerken şirket yaşantısının abartıldığı noktaları fark etmek epey bir eğlenceli hale geliyor.

 

How to Make It in America

İki girişimci arkadaşın Amerika’nın modern rekabetçi iş yaşamında kalıcı olarak kendilerine edinebileceği bir yer arama sürecini komik bir dil ile ele alıyor. 2010 yılında başlayan ve 2 sezon süren dizide hayatta her şeyin olabileceği konusunun altı çiziliyor. Grafik tasarımcı bir gencin ve onun yakın arkadaşının New York‘ta tutunma hallerini izlerken kendimizden de bir şeyler bulabiliriz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap