Milyarderler ve CEO’lar gibi kahvaltı yapmak, liderlerin yolunu takip etmede başlıca adımlarından biri olabilir.

“Bir sandviç yapayım, yolda yerim” ya da “Simit kapıp işte çayla içerim” derken çoğumuz günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı unutuyoruz. Bir de işinde ilerlemeyi planlayan biriysek, her adımını ilgiyle takip ettiğimiz liderlerin kahvaltı seçimleri konusunda da bize iyi örnekler verebileceğini düşünebiliriz.

1) Jack Dorsey

jack-dorsey

Twitter‘in kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey‘in tercihleri gayet mütevazi: Soya sosuyla kızartılmış iki adet yumurta.

2) Payal Kadakia

3823839_orig-e1397859461328

Fitness startup’ı ClassPass’in kurucusu ve CEO’su yeşil bir kahvaltıyı tercih ediyor. Kadakia birkaç meyve, vitamin ve yeşil çayla kahvaltı yapmayı tercih ediyor.

3) Richard Branson

richard-branson-virgin-paid-leave-20150610

İngiliz iş adamı Branson geleneksel Brit kahvaltısından ziyade meyve salatası ve musli ile kahvaltı yapmayı tercih ediyor.

4) Justin Timberlake

justin-timberlake-600x450-8

Pop ikonu Timberlake için bir kahvaltı yeterli olmuyor. Keten tohumu, bademli tereyağı, omlet içeren waffle ile baslangıç yapan sanatçı sonrasında biraz egzersiz yapıp tekrar yumurta ya da protein karışımı yemeyi tercih ediyor.

5) Cheryl Bachelder

cheryl-bachelder-high-res-headshot

Popeyes CEO’su evde oturduğu vakitlerde yulaf ezmesi yemeyi tercih ediyor. Seyahat ederken ise omlet, çıtır jambon ve tost ile kahvaltı yapmayı tercih ediyor.

6) Kat Cole

gallery-1449783229-katcole-269

Cinnabon yöneticisi Cole kahvaltıda yumurta akı, avakadolu tost ve meyve yemeyi tercih ediyor.

7) John Mackey

qa-johnmackey

Whole Foods Kurucusu Mackey sahibi olduğu market zincirinin müptelası olan pek çok kisi gibi kahveye bayılıyor. Kahvaltı içinse buzlu yeşil badem, yulaf, pirinç ve soya sütü içmeyi tercih ediyor. Ayrıca meyve ıspanak yaprağı yemeye de bayılıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap