Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok yer Irma Kasırgası'na hazırlanırken Zello adında bedava bir walkie-talkie uygulaması App Store'de zirveye fırladı.

Zello adındaki uygulama telefonunuzu bir ağa ya da WiFi bağlantısına bağlı olduğunuz sürece bir walkie-talkie ya da çift yönlü radyo olarak kullanabilmenize imkan veriyor. Kullanıcılar diledikleri kanala bağlanarak sesli mesajlar ya da fotoğraflar yollayabiliyor. Zello kullanımı bedava bir uygulama ve reklam barındırmıyor; ancak şirketler için olan ZelloWork isimli versiyon ücretli ve firma bu yolla para kazanabiliyor.

Zello 2011 yılında kullanıma açıldı ve o zamandan beri içerisinde Katrina Kasırgası'ndan sonra kurulmuş olan Cajun Navy isimli grubun da olduğu kurtarma ekipleri tarafından kullanılıyor. USA Today haberine göre Harvey Kasırgası'nın geçtiğimiz hafta vurmasıyla birlikte Texas Arama ve Kurtarma gibi gruplar uygulama içerisinde kurulmuş durumda.

Uygulamanın indirilme sayısı Harvey boyunca yukarılara tırmanırken şimdi Irma'nın gelişiyle birlikte App Store'de ücretsiz uygulamalar listesinde zirveye oturmuş konumda.

Sensor Tower şirketine göre Zello, geçtiğimiz gün Irma'nın Katrina Kasırgası'ndan daha kuvvetli bir hale gelmesiyle beraber inanılmaz bir artışla indirildi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap