İran hakkında yapılan sansür haberlerinin yerini bu defa çok daha farklı bir haber aldı.

İran Devlet Televizyonu daha önce görülmemiş bir ilke imza attı ve  Netfix‘in ödüllü dizisi “House Of Cards” ı yayınlamaya başladı. Birçok akademisyen ve siyasetçiden öneri alarak ortaya çıkan bu durum İranlıları oldukça şaşırttı.

Bir devlet kanalında, yabancı yapımı bir siyasi dizinin yer alması kafaları karıştırdı. Her anlamda batının izlerini taşıyan ABD siyasetinin ‘şık takım elbiseler ve güzel kokular’dan ibaret olmadığını göstermek için böyle bir yol seçen İran Devlet Televizyonu devam eden Amerikan seçim yarışını da ayrıntılı bir şekilde izleyicilerine aktarmaya çalışıyor. Kanal son olarak Trump ve Clinton arasında geçen münazarayı canlı olarak yayınladı.

House Of Cards’ta neler anlatılıyor?

Politik drama türünde yayınlanan bir dizi olan House Of Cards, Michael Dobbs‘un aynı adlı romanını temel alan ve BBC’de yayımlanan mini diziden uyarlandı. Washington, DC’de geçen dizi, Güney Karolina’dan seçilmiş Demokratik Partili bir kongre üyesi olan Frank Underwood’un (Kevin Spacey) kendisine vadedilen ABD Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başkasının atanmasından sonra uygulamaya koyduğu planınını konu alıyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde başkanlık koltuğuna da oturan Underwood‘un koltuk sevdası için göze aldıkları oldukça çarpıcı bir biçimde anlatılmaya çalışılıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap